TIA publikon listën dhe kushtet, ja fluturimet e konfirmuara për nesër
“Tirana International Airport” ka bërë me dije se për ditën e nesërme janë konfirmuar 27 fluturime.

Bëhet me dije se udhëtarët duhet të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës.

Gjithashtu sa u përket maskave, ato janë të detyrueshme. Qytetarët që u lejohet të udhëtojnë janë rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.

27 Fluturimet e konfirmuara për datën 27.09.2020 ⠀⠀

Tirana International Airport njofton se fluturimet e konfirmuara për ditën e Diele janë:⠀⠀

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Alitalia – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Lufthansa – Tiranë – Frankfurt dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Gjenova dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Bruksel dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Pegasus – Tiranë – Stamboll dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Perugjia dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Gatwick dhe kthim

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim

✈️Austrian Airlines – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Torino dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Vjenë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim

✈️Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim

✈️Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim

✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton dhe kthim

✈️Belavia – Minsk – Tiranë dhe kthim

✈️TUI – Tiranë – Bruksel dhe kthim (Çarter turistik)

✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️EasyJet – Tiranë – Milano dhe kthim

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim

Ju lutemi pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore përpara çdo udhëtimi dhe shtetet pritëse për rregullat e karantinës dhe të respektojnë protokollet e higjenës. Maskat janë të detyrueshme.

Lejohen të udhëtojnë vetëm rezidentët në Bashkimin Europian, nënshtetasit EU dhe qytetarët që plotësojnë kushtet e udhëtimit, sipas vendeve pritëse.
Shtuar më 26/09/2020, ora 19:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori