"Thyeni xhamat, shponi gomat", prokuroria nis procedimin penal për Lulzim Bashën
Prokuroria e Tiranës ka regjistruar procedimin penal për kreun e Partisë Lulzim Basha pas thirrjeve të tij pak ditë më parë për të thyer xhamat dhe shpuar gomat e të gjithë atyre që guxonin të vinin dorë mbi protestuesit.

Pas kallëzimit të policisë me pretendimin se Basha bënte thirrje për trazira, duket se tashmë prokuroria do të kërkojë të marrë si të pandehur kreun e opozitës për këtë akuzë. /Albeu.com/
Shtuar më 27/02/2017, ora 15:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori