Thirrjet për dhunë të Bashës, deputeti i PD: Deklarata e tij u nxor nga konteksti
Protesta e opozitës ditën e sotme është në ditën e 8 të saj dhe kur çdo gjë dukej e qetë dhe demokratike, thirrja e djeshme e kreut të demokratëve Lulzim Basha ka ngjallur reagime të ndryshme dhe frikë për trazira në ditën në vijim.

Deputeti i PD-se Edmond Spaho nga çadra e protestës ka komentuar thirrjet e Bashës ku sipas tij “deklaratat e Bashës janë nxjerrë jashtë konteksti”.

"Po të ishte për dhunë më 18 shkurt qindra mijëra qytetarë do kishin fshirë cdo institucion demokratik”, tha ai./albeu.com/
Shtuar më 25/02/2017, ora 10:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori