Thikë në qafë, sherri mes fqinjëve në Peqin për pak përfundon në tragjedi
Një konflikt mes fqinjëve për pak ka përfunduar në tragjedi.

Në Sallën Operative të Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, ka ardhur një telefonatë se në fshatinKarthnek”, Peqin, ka një konflikt mes dy fqinjëve, deri në përdorimin e mjeteve prerëse.

Menjëherë shërbimet e policisë kanë shkuar në vendin e ngjarjes, ku kanë parandaluar përshkallëzimin e konfliktit si dhe bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit :

• O.T., 58 vjeç, banues në fshatin "Karthnek" , Peqin, i cili kishte goditur me mjete prerëse fqinjin e tij shtetasin M.T., 62 vjeç, banues në fshatin "Karthnek" , Peqin , duke i shkaktuar plagë në qafë.

I dëmtuari është trasportuar në Spitalin Rajonal Elbasan, dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Konflikti dyshohet se ka ndodhur për motive të dobëta.

Materialet i kaluan Prokorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprën penale, "Plagosje e rëndë me dashje" parashikuar nga neni 88 i Kodit Penal. /albeu.com/


Shtuar më 03/06/2018, ora 13:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori