Theri për vdekje gruan, del para gjykatës shqiptari në Angli
Një shqiptar i akuzuar për vrasjen e bashkëshortes së tij më datë 16 qershor të këtij viti, është arrestuar nga policia britanike dhe ka dal ditën e sotme para gjykatës.

I ndaluari është 45 vjeçari, Fatos Xheta, i cili vrau gruan e tij Safie Xheta, 35 vjeç, e cila u gjet në banesën e saj e pajetë më 17 qershor.

Pas hetimeve të para autoritetet arritën në dyshimin se vrasja ishte kryer nga bashkëshorti i saj

Ditën e sotme Xheta ka dalë para një trupës gjykuese të Oxford, ku edhe pse ka pranuar se ai është shtetasi Fatos Xheta, nuk ka pranuar akuzën e vrasjes.

Data e fillimit të gjyqit është caktuar për në 2 dhjetor, por ai do të dalë sërish para trupës gjyqësore më 29 gusht, ku do të lexohet aktakuza.
Shtuar më 12/07/2019, ora 19:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori