Thellohet kriza; Gruevski akuzon rëndë Cërvenkovskin
Albeu.com
Është thelluar akoma më shumë kriza midis Presidentit maqedonas Branko Cërvenkovski dhe Kryeministrit Nikolla Gruevski. Ky i fundit ka shprehur kritika të ashpra ndaj presidentit Cërvenkovski. “Këto lojëra që po ndodhin këto ditë janë të pahijshme dhe se do të kisha thënë se ajo është një mënyrë rrugaçërie e të vepruarit. Unë dua që opozita të kthehet në Parlament”, tha kryeministri Gruevski në një intervistë për Radiotelevizionin maqedonas.
Shtuar më 03/08/2008, ora 05:56
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori