Thaçi thotë sërish që s'dinte gjë dhe ia hedh fajin Sefajt dhe AKI-së për rrëmbimin e mësuesve
Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një koferencë për media ka thënë se është i zhgënjyer nga institucionet që kanë dështuar t'i mbrojnë të drejtat e shtetasve turk.

"Deri në tani kam pranuar një raport të hollësishëm që është i dëshuar nga krerët e shtetit dhe nv prani të partnerëve ndërkombëtarë. Ky raporti i AKI-së sqaron në detaje këkresën e AKI-së. Sipas këtij raporti arsyeja e vetme ka të bëjë me veprimet e paligjshme të këtyre shtetasave në Kosovë." tha Presidenti.

Ai ka shtuar se organet hetuese shtetërore janë duke hetuar këtë rast.

E megjithatë Thaci ka thënë se nuk ka pasur dijeni për këtë rast.

Sipas tij ky rast është i izoluar dhe nuk duhet të fajësohet Kosova./albeu.com/
Shtuar më 31/03/2018, ora 12:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori