Thaci: Pas Prizrenit universitete dhe ne qytete te tjera
Albeu.com
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi premtoi para parlamentit kosovar hapjen e universiteteve publike edhe në qytete tjera të Kosovës. Kjo deklaratë e kryeministrit vjen në një kohë kur ka filluar të realizohet plani për hapjen e një universiteti në Prizren.
Thaçi tha se pas hapjes së Universitetit të Prizrenit, do të hapen degët e tij në Gjakovë dhe në Pejë, ndërkaq, më vonë do të hapen universitete edhe në Gjilan e Ferizaj.
Shtuar më 25/02/2010, ora 22:45
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori