Thaci paralajmëron bojkot të balotazhit.
Albeu.com
Disa mijëra shqiptarë, simpatizues të PDSH-së dhe PPD-së kanë protestuar sot në Tetove kunder zgjedhjeve lokale ne Maqedoni.Nenkryetari i Partise Demokratike Shqiptare Menduh Thaci ka deklaruar se nese nuk anulohen zgjedhjet kjo parti do te bojkotoje raundin e dyte te zgjedhjeve qe do te mbahen me 27 mars.
Arsyeja e kerkimit te anulimit te zgjedhjeve nga ana e kesaj partie jane parregullsite gjate zgjedhjeve, gje e cila eshte konstatuar edhe nga ana e vezhguesve nderkombetare.
Shtuar më 18/03/2005, ora 22:12
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori