Thaci: Nuk ka zgjedhje te parakohshme kete vit
Albeu.com
Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi ka ripërsëritur edhe njëherë se ndryshimet në kabinetin qeveritar do të ndodhin në kohën e duhur, ndërsa përjashtoi mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme këtë vit.
"Zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të mbahen në vjeshtën e vitit 2011", theksoi Thaçi, duke shtuar se në konsultimin me partnerin e koalicionit do të bëjë ndryshimet e paralajmëruara në kabinetin qeveritar.

Ndryshimet në qeveri janë paralajmëruar në fillim të vitit nga vetë kreu i qeverisë. Por raundi i tretë i zgjedhjeve në Prizren dhe Lipjan e së fundi edhe vdekja e nënkryetarit të LDK-së, Fadil Ferati, e kanë shtyrë këtë çështje.
Shtuar më 04/02/2010, ora 01:32
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori