Thaçi, kryesues i delegacionit kosovar në bisedimet e 17 marsit në Vjenë
Albeu.com
Ekipi negociator i Kosovës vendosi sot që kryetari i Partisë Demokratike Hashim Thaçi, të kryesojë delegacionin e Prishtinës në takimin e Vjenës, me 17 mars.Kryetari Fatmir Sejdiu u shpreh i bindur se pala kosovare është e përgatitur mirë për këtë takim.

Ndërkaq, Hashim Thaçi tha se për çështjen e statusit të Kosovës nuk ka dallime ndërmjet pozitës dhe opozitës.
Shtuar më 14/03/2006, ora 19:07
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori