Thaci fjalim ne Kuvend per veriun
Albeu.com
Zhvillimet e fundit në Mitrovicën e veriu shkaktuan debat të nxehtë në seancën e Kuvendit të Kosovës. Seanca e Kuvendit është përcjellë me akuza dhe kundërakuza ndaj shefit të ekzekutivit.
Duke iu përgjigjur akuzave të deputeteve, kryeministri Hashim Thaçi tha se, nën qeverisjen e tij për dy vjet në Mitrovicën e veriut është bërë më shumë se ç’është bërë për tetë vjet të shkuara. “Qeveria ime deri tani ka investuar mbi 12 milionë euro në veri të Mitrovicës, ndersa investimet deri në 2008-ën nuk kanë qenë as 100 mijë euro”, ka deklaruar Thaçi.
Shtuar më 09/07/2010, ora 00:02
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori