Thaci: Edhe Greqia do ta njohe Kosoven
Albeu.com
Kryeministri Hashim Thaci eshte optimist se edhe Greqia do ta njohe shtetin e Kosoves. “Ne nje te ardhme jo te larget, Greqia do te na njohe”, deklaroi kreu i qeverise gjate nje vizite private ne Shkup.Sipas tij, Maqedonia dhe Kosova shume shpejt do te vendosin marredheniet diplomatike. “Njohja e Kosoves nga ana e Maqedonise, ishte vendimi me i mire i mundshem per paqen dhe stabilitetin mes dy vendeve", deklaroi kryeministri.

Ai shtoi se paralajmerimi per normalizimin e raporteve Shkup- Beograd, nuk do te reflektohet ne marredheniet ndermjet Maqedonise e Kosoves.
Shtuar më 25/04/2009, ora 22:41
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori