Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Thaci brenda dy javeve do te riformatoje qeverine
Albeu.com
Kryeministri i Kosovës dhe kreu i PDK-së, Hashim Thaçi, ka në plan ta finalizojë riformatimin e Qeverisë në gjysmën e parë të marsit. Kështu shkruan sot, gazeta e përditshme kosovare, Koha Ditore.Edhe pse kanë mbetur vetëm edhe dy javë derisa të merret ky vendim, ai po e mban të painformuar për procesin partnerin e vogël të koalicionit, LDK-në. Por, në Qeveri kanë konfirmuar se bisedat për ndryshimet e paralajmëruara kryeministri po i zhvillon vetëm me presidentin Fatmir Sejdiu.
Shtuar më 28/02/2010, ora 17:54
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori