Tetë negociatorët shqiptarë në Vjenë
Albeu.com
Ekipi Negociator, pas një takimi të gjatë, ka vendosur për përbërjen e re të delegacionit i cili do të marrë pjesë në bisedimet e Vjenës. Pas takimit të sotëm asnjëri nga anëtarët nuk deshi të prononcohej për media.Ndërkaq, Muhamet Hamiti, këshilltar për media I presidentit Sejdiu vetëm ka lexuar emrat e rinjë të delgacionit që do të shkojë në Vjenë:Lutfi Haziri, Fehmi Mujota, Skender Hyseni, Ardian Gjini, Ylber Hysa, Enver Hoxhaj dhe Sadik Idriz dhe Blerim Shala.

Ndonëse Marti Ahtisari ka dërguar vetëm 7 ftesa, delegacioni i Kosovës do të ketë tetë anëtarë.
Shtuar më 17/02/2006, ora 14:26
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori