Termkolli: Funksionimi i gjykatave paralelepengon zbatimin dhe sundimin e ligjit
Albeu.com
Ministrja e Sherbimeve Publike, Melihate Termkolli ne takimin e rradhes te Grupit Punues per standardin e dyte ka shfaqur shpresen se raporti i ambasadorit norvegjez Kai Aide per gjendjen ne Kosove do te jete pozitiv.Termkolli tha se jane arritur rezultate dhe eshte shenuar perparim ne permbushjen standardeve.

"Funksionimi i gjykatave paralele serbe po pengon zbatimin dhe sundimin e ligjit ne Kosove" u shpreh ministrja duke kerkuar shperberjen e ketyre strukturave me qellim te shtimit te efikasitetit te punes se gjykatave. Termkolli, denoi me tej rastet e fundit te vrasjeve dhe tentimvrasjeve qe kane ndodhur ne Shterpce dhe paralajmeroi se se shpejti do te krijohet nje ekip qendror per monitorim, i cili do te shqyrtoje te gjitha hetimet e krimeve te renda ne Kosove. Radio Kosova
Shtuar më 20/09/2005, ora 00:16
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori