Tërmeti tund fort studion, të ftuarit i ndjejnë "LIVE" lëkundjet (VIDEO)


Lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter janë regjistruar në rajonin lindor të Turqisë mbrëmjen e sotme (24 janar).

Nga raportimet e para, pesë ndërtesa janë shembur në Elazig ku kanë humbur jetën dhe 8 persona e janë plagosur 225 të tjerë. Ata janë dërguar në spital për mjekim ndërkohë që dy prej tyre janë në rrezik për jetën.

Goditjet sizmike janë ndjerë live dhe në emisionet turke, me të ftuarit që lëkunden, por vijojnë të qëndrojnë solid. Pamjet që janë bërë virale tashmë në rrjetet sociale.
Shtuar më 24/01/2020, ora 23:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori