Tërmeti shkatërrues në Turqi, reagon Gent Cakaj
Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka reaguar në lidhje me tërmetin 6.8 rihter që goditi këtë mbrëmje pjesën lindore të Turqisë.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Cakaj shpreh solidaritet me Turqinë, duke u shprehur:

“I shqetësuar thellësisht për tërmetin e fundit në Turqi. Në këto momente të vështira, ne jemi afër vëllezërve tanë turq të prekur nga tërmeti. Mendimet dhe lutjet tona janë për Turqinë 🇦🇱 🙏🏻[email protected] #Lutemi për Turqinë”

Deri më tani në median turke nuk ka ende shifra të sakta mbi numrin total të viktimave, por flitet për disa të vdekur dhe qindra të plagosur.
Shtuar më 24/01/2020, ora 22:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori