Tërmeti në Greqi, ja pamjet e tmerrshme (VIDEO)

Tërmeti që tronditi Greqinë mësohet të ketë qenë me magnitude 6.7 te shkalles Rihter dhe ka shkaktuar panik mes banoreve dhe pushuesve ne ishullin Kos te Greqise dhe ne Bodrum te Turqise.

Termet i cili la se paku dy persona te vdekur ne Greqi dhe rreth 120 te plagosur. deshmitaret tregojne tmerrin qe kane perjetuar.

Studentja britanike Naomi Ruddock ndjeu tërmetin në Kos, ku ajo është në pushime me nënën e saj.

“Ne ishim në gjumë dhe ne ndjenim vetëm që dhomalëkundej, dhoma lëvizte, gjithçka lëvizte, dhe ndihej sikur ishim në një varkë dhe ajo lëkundej shumë shpejt nga njëra anë në tjetrën”- thote ajo.

Çatia e një bar në ishull u rrëzua, dhe një traget nuk ishte në gjendje të dilte për shkak të dëmtimit në port, tha policia greke. /albeu.com/
Tërmeti në Greqi, ja pamjet e tmerrshme (VIDEO)

Shtuar më 21/07/2017, ora 09:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori