Tërmeti lëkund Shqipërinë (FOTO LAJM)

Pas një tërmeti të fortë në Greqi, lëkundje janë ndjerë edhe në Shqipëri.

Sipas EMSC, magnituda paraprake vlerësohet të jetë 3, shkalla Rihter.

Epiqendra ishte 25 km në veri të Durrësit, si dhe 34 km në veriperëndim të Tiranës.

Në epiqendër tërmeti ka pasur një thellësi 10 km, çka bërë që edhe pse me madhësi 3, lëkundja të ndihej e të krijonte panik, por fatmirësisht vala zgjati 2 deri në tre sekonda. /albeu.com/

Shtuar më 18/09/2020, ora 22:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori