Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë, sa ishte magnituda
Një tërmet i fuqishëm ka goditur ditën e sotme Greqinë.

Tërmeti ka qenë magnitudë 5.9 në shkallën Rihter dhe ka rënë në 12:21. Siç raporton EMSC, tërmeti ishte me magnitudën 5,9 të shkallës rihter.

Epiqendra është në ishujt Dodecanese, 73 km nga Karpatet greke dhe 10 kilometra thellësi.

Ende nuk ka njoftime për dëme në njerëz apo ndërtesa. Kujtojmë që dy ditë më parë një tjetër tërmet goditi këto ishujt me magnitugë 5,2 të shkallës rihter.

Shtuar më 30/01/2020, ora 12:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori