Tërmeti i fuqishëm në Kroaci, Rama shpreh solidaritetin dhe ofron ndihmën e Shqipërisë
Kroacia është përballur me një tërmet të fortë ditën e sotme.

Kryeministri Edi Rama ka shprehur solidaritetin për Kroacinë pasi u godit nga tërmeti i fuqishëm me mangitudë 6.4 të shkallës Rihter ditën e sotme.

Me anë të një shkrimi në Tëitter, Rama thotë se Shqipëria do të japë ndihmë modeste për shërimin e plágës së hapur.

"U kam përcjellë sot shprehjen e solidaritetit vëllazëror Presidentit Milanoviç&Kryeministrit Plenkoviç, për fatkëqësinë mbi qytetin Petrinja!

Shqipëria i është pranë me zemër Kroacisë mike e do të japë ndihmën e saj modeste për shërimin e plágës së hapur nga tërmet i fortë", shkroi Rama.

Shtuar më 29/12/2020, ora 17:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori