Tërmeti i fuqishëm goditi Turqinë, reagon Rama
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas tërmetit të fuqishëmgoditi Turqinë ditën e sotme.

Postimi i plotë:

Trishtim e keqardhje për goditjen nga tërmeti në Turqi e Greqi dhe lutje për viktimat e solidaritet vëllazëror me familjet e tyre.

Në këtë ditë kaq të zymtë, biseda mes udhëheqësve të dy vendeve një dritë mirësie mes të dy popujve dhe shprese për të nesërmen e vetë Europës.
Shtuar më 30/10/2020, ora 18:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori