Tërmet 5 ballë godet Turqinë
Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme.

Sipas Anadoly Agency, tërmeti ishte me magnitudë 5 ballë dhe u regjistrua në 7 km thellësi.

Tërmeti u ndje rreth orës 21:00 me kohën lokale, në rrethin Puturge të provincës Malatya.

Guvernatori i këtij vendi, Aydin Barus tha se deri më tani nuk kishte raportime për viktima, megjithëse situata ende po monitorohet.

Ndërkohë, raportohet se tërmeti është ndjerë edhe në Greqi.
Shtuar më 05/06/2020, ora 22:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori