Tërmeti i fortë lëkund Kretën
Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter goditi Kretën mesditen e se shtunës.


Mësohet se epiqendra e tërmetit ishte në lindje të Sitia.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës, tërmeti u karakterizua i dobët dhe ndodhi në orën 13:22, ndërsa 13 minuta më vonë një tërmet tjetër me magnitudë 3.5 lëkundi të njëjtën zonë.

Tërmeti i fortë lëkund Kretën
Shtuar më 11/04/2020, ora 16:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori