Tërmeti godet Turqinë, Basha: Solidaritet me popullin dhe autoritetet e Turqisë
Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar me një mesazh ngushëllimi për familjet e viktimave të tërmetit të fuqishëm sot në Turqi.

Basha shkruan në Twitter shërim të plagosurve, forcë, kurajo dhe solidaritet me popullin dhe autoritetet e Turqisë në përballimin e kësaj tragjedie të rëndë.

Postimi i plotë

Po ndjek me shqetësim të madh lajmet tronditëse nga Turqia. Ngushëllimet e mia më të thella janë për familjet e viktimave të tërmetit. Ju uroj shërim të plagosurve, forcë, kurajo dhe solidaritet me popullin dhe autoritetet e Turqisë në përballimin e kësaj tragjedie të rëndë
Shtuar më 30/10/2020, ora 15:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori