Tërmeti godet gjatë natës vendin, ku ishte epiqendra dhe sa ballë
Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter ka goditur gjatë natës Shqipërinë.

Mësohet se tërmeti ra në orën 03:39 të së mërkurës dhe e kishte epiqendrën 32 kilometra nga Elbasani dhe 22 kilometra nga Pogradeci. Lëkundjet kishin një thellësi prej 2 kilometrash.

Deri më tani nuk raportohet për dëme.
Shtuar më 20/01/2021, ora 08:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori