Tërmetet nuk ndalen, lëkundet toka në Greqi
Mbrëmjen e sotme në Greqi ka rënë një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter.

Epiqendra ka qenë në det pranë Halkidiki, afër Malit Athos sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Dridhja kishte një thellësi prej 19.6 km dhe një epiqendër në 23 km në jug-jugperëndimmalit Athos dhe 141 km në lindje-juglindje të Selanikut.

Tërmeti preku skajin jugor të gadishullit të Malit Athos dhe majën jugore të Sithonia. Asnjë dëm nuk është raportuar deri më tani.
Shtuar më 26/09/2020, ora 22:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori