Tërmet në itali, ja vendet ku pati lëkundje
Tërmetet nuk kanë të ndalur në Ballkan. Vetëm pak orë pas tërmetit të fortë që shkundi ishullin Kos në Greqi dhe preku edhe Turqinë, paniku i lekundjeve te forta ka mbërthyer fqinjin tone tej detit, Italine.

Mediat italiane raportojne se lekundje termeti jane regjustruar ë Amatrice, zone qe vite me pare shenoi vitkima nga nje termet i frikeshem qe e goditi.

Sipas mediave fqinje, termeti eshte regjistrua treth orës 4.13. Ai ka qene 4.2 ballë dhe ka shkruar mire provincat e Rieti, Aquila dhe Teramo. Sipas eksperteve epiqendra ka qene vetem 10 km larg Amatrices.

Mediat italiane nuk raportojne ende per njerez te lenduar, nderkohe qe pritet te behet edhe nje bilanc nese ka apo jo deme. /albeu.com/
Shtuar më 22/07/2017, ora 10:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori