Tërmet i fuqishëm në orët e para të mëngjesit
Pëlqej
Pas Shqipërisë, edhe vendi fqinj Italia është tronditur nga tërmeti.

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në orët e para të mëngjesit në zonën e Siçilisë, rreth orës 2:50 minuta.

Tërmeti ka qenë i fuqishëm me lëkundje prej 4.5 gradë të shkallës Rihter.

Tërmeti është ndjerë në Siçili dhe Maltë, ndërsa nuk ka informacione për dëme materiale. /albeu.com/

Shtuar më 14/07/2018, ora 08:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori