Termet i fuqishem 5-6 balle ne Tropoje
Albeu.com
Sipas Institutit Sizmiologjik epiqendra e lekundjeve sizmike ka qene nje zone e pabanuar ne qytetin e Tropojes, ndersa lekundjet jane ndjere rreth ores 15.10 minuta.Nje termet i fuqishem 5-6 balle te shkalles rihter ka rene dje ne Bajram Curri. Sipas Institutit lekundje te fuqishme jane ndjere ne Kukes, Koplik e Shkoder. Sipas TV NEWS24, termeti nuk ka shkaktuar deme ne njerez pervec 4 shtepive te demtuara. Lekundjet e fuqishme jane ndjere lehte edhe ne Tirane dhe jashte kufijve, ne Kosove e Mal te Zi. Sipas sizmiologes Vera Prekperaj Tropoja hyn ne zonat sizmiologjike, por termeti i djeshem ka qene me i lehte se ai i vitit 1979, dhe demi me i madh ka qene carja e nje shtepie ne Tropoje. Gjithsesi termeti ka shkaktuar panik tek njerezit ne keto qytete, pasi lekundjet jane ndjere per rreth 30 sekonda ne Tropoje, per rreth 15 sekonda ne Kukes dhe lekundje te lehta ne Shkoder. news24
Shtuar më 11/07/2005, ora 13:00
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori