Tentuan të vrisnin presidentin e klubit të Korabit, gjykata lë në burg autorët
Gjykata ka lënë në burg të arrestuarit e përfshirë në sulmin e ngritur ndaj presidentit të Korabit.

Dy të rinjtë u arrestuan pasi i vendosën gjobë 12 mijë euro një personi, të cilit kishin arritur që t'i merrnin 7.500 euro.

30-vjeçari Gecaj njihej si person me precedent penal, i cili ka tentuar të vrasë presidentin e të futbollit të Korabit Fehmi Mziu në 10 mars 2016, për një çështje borxhi 20 mije euro.

Ngjarja në mars të 2016:
Ngjarja e rëndë u parandalua nga patrullat e policisë së Komisariatit numër 1. Policia ka arrestuar shtetasin Edmond Gecaj 27-vjeç dhe kanë shpallur në kërkim shtetasin tjetër me inicialet S.M pasi këta dy persona kanë tentuar të vrasin me thikë shtetasin Femi Mëziu 44- vjeç.
Ngjarja ka ndodhur mbremjen e së enjtes në rrugën ‘Hoxha Tahsim’.

Policia ka mundur të neutralizojë njërin prej autorëve dhe ka sekuestruar thikën. Shkak i konflikt mes palëve ka qenë një shumë e madhe borxhi të cilën Mëziu u kishte marrë personave. Burimet në atë kohe pranë Policisë Tiranë pohuan për “BalkanWeb’ se Mëziu ka pranuar se u ka marrë personave 20 mijë euro, ndërsa Gecaj pretendon se borxhi kishte vlerën e 50 mijë eurove.
Në polici Mziu ka thënë se këto para do të përdoreshin si investim në klubin e futbollit që ai drejton. Për shkak të dëshmive kontradiktore policia dyshon se këto para janë përdorur për aktivitete të paligjshme.
Shtuar më 04/08/2019, ora 13:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori