Tentuan të vjedhin arkën e kishës në Tiranë, nisin me intensitet hetimet
Arka e një kishe katolike në kryqytet është tentuar të vidhet nga persona akoma të paidentifikuar.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ali Pashë Gucia”, gjatë ditës së djeshme.

Ndërkohë policia ka nisur hetimet dhe po punon për identifikimin e autorëve.

NJOFTIMI I POLICISË
Më datë 18.02.2018, në rrugën “Ali Pashë Gucia”, kanë tentuar të vjedhin me thyerje, arkën e një kishë katolike. Punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit. Nenet 134 dhe 22 të Kodit Penal. /albeu.com/
Shtuar më 19/02/2018, ora 16:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori