Tentuan të shisnin fëmijën për 111 dollar, arrestohet çifti i "çmendur"
Pëlqej
Një cift nga Egjipti është arrestuar pasi është përpjekur të shesë fëmijën e palindur në Facebook.

"Nëse është dikush i interesuar në adoptimin e një fëmije që do lindë brenda dy javësh, ju lutem më kontaktoni.

Adoptimi bëhet drejtpërdrejt nga nëna dhe babai. Lejohen vetëm njerëz seriozë", shkruajti Hana Mohamed.

Postimi që u shpërnda në grupin “Adopto një fëmijë” shkaktoi zemërim të madh tek lexuesit, të cilët e raportuan incidentin në Këshillin Kombëtar për Fëmijërinë dhe Amësinë.

Cmimi për foshnjën e palindur ishte 111 dollarë dhe nuk diskutohej për ulje. Babai është pas hekurave dhe insiston se oferta vazhdon të jetë e vlefshme. Ndërsa nëna është në spital nën mbikëqyrjen e policisë.

Foshnja që do lindë është fëmija i dytë i ciftit. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2018, ora 08:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori