Tentuan të kalonin 102 kg drogë në Greqi, arrestohen 2 persona
Kapen 102 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.

Droga u kap ne nje automjet ne Rajo, Igumenice, ndersa mjeti ishte ngarkuar ne kufirin e gjelber dhe po tentonte te hynte ne brendesi te tokes greke.

Brenda ne mjet u gjeten dhe sekuestruan 99 pako me 102 kg 590 gram marijuane.

Policia ka vene ne pranga shoferin grek 40-vjec dhe pasagjerin shqiptar 36-vjec, te cilit iu gjeten ne trup edhe 0.2 gram kokaine.

Ky i fundit kishte hyre ilegalisht ne Greqi dhe ndaj tij kishte mase ndalimi hyrje ne territorin grek.

Shtuar më 12/07/2019, ora 17:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori