Tentoi të fuste "bar" në burg, vihet në pranga oficeri në Rrogozhinë
Duket se rastet e hyrjes së drogërave apo aparatëve celularë nëpër burgjet shqiptare janë shtuar.

Kështu këtë herë një oficer i Policisë së Burgut të Rrogozhinës është prangosur pasi ka tentuar të fuste rreth 60 gr lëndë narkotike e dyshuar si Kanabis Sativa brenda ambienteve të institucionit të vuajtjes së dënimit.

Emri i oficerit të ndaluar mësohet se është Pëllumb Sinani ndërkohë ende nuk dihet se ku ka marrë sasinë e drogës Sinani dhe se cili ishte dëstinacioni i saj, por dyshohet se ishte porositur nga ndonjë i burgosur.

Ndërkohë pritet që nga hetimet të zbulohen më tepër detaje për të kuptuar edhe përfshirjen e ndonjë personi tjetër në këtë vepër penale.
Shtuar më 09/11/2019, ora 10:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori