Tensionohet protesta ndaj Borchard, protestueset përlasen me policinë
Vazhdon protesta e banoreve të astirit kundrejt ambasadorit të OSBE, i cili pak ditë më parë bëri gjestin e ulët duke ngritur gishtin e mesit ndaj tyre.

Protesta po shoqërohet me tensione pasi policia tashmë ka dalë përpara grave që protestojnë, duke i shtyrë ato nga rruga.

"Atë gishtin e ngriti dhe ndaj jush, dhe ndaj nënave tuaja", ishte ajo çka protestueset iu thanë punonjësve të policisë.

Protestueset kërkojnë që Borchardt të largohet sa më parë nga Shqipëria, pasi veprimi i tij është i pafalshëm.Shtuar më 24/10/2019, ora 09:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori