E FUNDIT/ Shënohet viktima e 13-të, rritet ndjeshëm numri i të prekurve në vend
Tensionet në Lindjen e Mesme, Ministria e Jashtme apel shqiptarëve
Ministria e punëve të jashtme ditën e sotme përmes një njoftimi i bën apel qytetarëve shqiptarë të shmangin udhëtimet në lindjen e mesme si dhe në vendet me tensione të përshkallëzuara si Irani dhe Iraku.

Po ashtu për shtetasit që aktualisht ndodhen në katoi shtete dhe që kanë nevojë për asistencë Ministria e jashtme njofton se këta shtetas duhet ti drejtohen ambasadave shqiptare që ndodhen në Kuvajt dhe Turqi.

Njoftimi i Ministrisë së Jashtme

“Pas ngjarjeve të fundit të ndodhura, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Republikes se Shqiperise i ben thirrje të gjithë qytetarëve shqiptarë që të shmangin udhetimet në drejtim të Lindjes së Mesme, ne vendet me tensione te pershkallezuara, Iran, Irak.

Shtetasit shqiptarë që aktualisht ndodhen në Iran ose Irak dhe qe kanë nevojë për asistencë, janë të lutur të kontaktojnë Ambasadat e Republikës së Shqipërisë në Kuvajt dhe ne Turqi në adresat:

Kuvajt (Kuwait City):

Celular: +96594048219

Office Phone: +965 2524 0627,

E-mail: embassy.kuwait@mfa.gov.al

——————————

Embassy of the Republic of Albania to the State of Kuwait

Salam Area, Block 7, Street 717, Villa 4, Kuwait

P.O.Box. 3090, Safat-13031, State of Kuwait

Turqi (Ankara)

Tel: +90 312 441 61 03 / 04

Celular: +90 549 561 1985)

Email: embassy.ankara@mfa.gov.al

——————————

Embassy of the Republic of Albania in Ankara

Adress: Ebu ziya Tevfik sok. No.17 Çankaya/Ankara

Tel: 0090 312 441 61 03

Fax:0090 312 441 61 09″.
Shtuar më 08/01/2020, ora 18:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori