Tensione në mbledhje, Veliaj i mbyll gojën avokates
Pëlqej
Që në nisje të mbledhjes mes kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj dhe artistëve të teatrit Kombëtar, ka pasur tensione.

Veliaj nuk ka lejuar të flasë avokaten Mirela Jorgo, e cila kërkoi që të fliste lidhur me ligjin e ri për teatrin.

Replikat:

Jorgo: Të dëgjuam gjysmë ore duke bërë propagandë këtu, do flasime dhe ne

Veliaj: Do doja që të dëgjoja profesor Robert Ndrenikën këtu, se ia dhamë fjalën, edhe Luftar Pajën që ka lënë pushimet për të ardhur këtu. Ju të shoqërisë civile do flisni njëherë tjetër.

Jorgo: Unë do të flas për ligjin, pasi jam pjesë e juristëve dhe shoqërisë civile.

Veliaj: Ju premtoj njëherë tjetër se do ulemi dhe të flasim, jua premtoj publikisht /albeu.com/

Shtuar më 14/06/2018, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori