Tensione në Lazarat, banorët sulmojnë policinë
Pas operacionit të policisë muaj më parë në Lazarat, tashmë banorët kanë shpërthyer në protestë masive duke qëlluar me gurë policinë. Forca të shumta të policisë kanë hyrë në brendësi të Lazaratit, e teksa janë plagosur tre efektive.

Gjithçka ka nisur pas një proteste të gjimnazistëve dhe banorëve në qendër të qytetit, të cilët protestuan pasi nuk duan që në fshat të patrullojë policia.

Raportohet se nga sulmi i banorëve, të plagosur kanë mbetur tre efektivë të policisë. /albeu.com/

Shtuar më 08/10/2014, ora 14:48

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori