Temperatura 42 gradë, fotot pikante si po e përballojnë vapën shqiptarët (FOTO LAJM)

E diela, e hëna dhe e marta kanë qenë tre ditët më të nxehta që kemi përjetuar deri më sot, këtë sezon veror.

Dje dhe sot, sipas sinoptikanëve, temperaturat arritën deri në 42 gradë.

Por me kalimin e ditëve pritet tërheqja e masat ajrore me origjinë nga Afrika e Veriut me temperaturat e mesditës të cilat do të zbresin në vlerat e tyre normale për periudhën në të cilën ndodhemi dhe neser e pasneser, e merkure, e enjte, sinoptikanet e Sherbimit Ushtarak Meteorologjik Shqiptar bene me dije se do te kete vranesira e shtrengata sidomos ne Veri te vendit.

Më sipër mund të ndiqni disa foto pikante të shkrepura nga LSA se si e kanë përballur vapën këto ditë shqiptarët.

Shtuar më 13/08/2019, ora 15:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori