Të zbresin apo jo? Përplasjet mes ministrive në Shqipëri lënë mes detit 70 turistë
Përplasja mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe asaj të Turizmit lë në det 70 turistë.

Turistët">Turistët ishin nisur me anije turistike për të eksploruar Gjirin e Vlorës dhe Ishullin e Sazanit.

Ministria e Mbrojtjes nuk lejon hyrjen në këtë ishull, ndërsa Ministria e Turizmit jep një urdhër paralel për hapjen e destinacionit për të gjithë vizitorët.

Anija u nis për herë të tretë, por sërish nuk u lejua të ankorojë në Sazan, duke detyruar operatorët turistikë që të “zhgënjejnë” turistët">turistët.

Shtuar më 03/07/2020, ora 20:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori