Kush është biznesmeni u ekzekutua me pistoletë silenciator në mes të Tiranës
Të shtëna ndaj pronarit të lokalit dhe gjobëvënie, kush është i arrestuari në Berat
Një 31-vjeçar u arrestua nga policia e Beratit, i akuzuar se më 18 tetor në bulevardin “Republika”, Berat, pas një konflikti për motive të dobëta me pronarin e një lokal Argjil H., dyshohet se e ka qëlluar me armë zjarri.

I arrestuari është Kristo Vangjeli, person me rrezikshmëri të lartë sipas policisë, i cili akuzohet për veprat penale “Vrasja me dashje, e mbetur në tentativë”, “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publike”.

Rezulton se i Vangjeli i ka kërkuar para në formë gjobe të zotit të lokalit.

Por aty ai ka hasur në rezistencën e pronarit të lokalit i cili shoqërohrj me tre shokë të tij.

I riu i arrestuar nga policia e Beratit, nga hetimet e policisë, rezulton se është përsëritur në gjobëvëniet ndaj biznesmenëve.
Shtuar më 25/10/2019, ora 23:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori