Të premten, raundi i III për Presidentin
Sapo ka përfunduar Konferenca e krerëve të Grupeve Parlamentare, e mbledhur për të vendosur datën dhe orën e raundit të tretë për zgjedhjen e Presidentit të ri të Republikës së Shqipërisë.

premten, më 8 qershor, ora 10:00 Parlamenti do të mblidhet për të zgjedhur për herë të fundit me 3/5 e saj kreun e ri të shtetit. Nëse dështon edhe kësaj rradhe atëherë në raundet pasardhëse mund të zgjidhet edhe me 71 vota ose thënë ndryshe 50+1. /albeu.com/
Shtuar më 04/06/2012, ora 12:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori