Të martën rikthehen reshjet, ja zonat që do të preken (FOTO LAJM)

Pas ditëve të thata, duket se shiu po rikthehet sërish në Shqipëri.

Sipas parashikimit të bërë për ditën e martë, priten reshje shiu lokale në disa zona të Shqipërisë.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për 24 orët e ardhshme.

Reshjet

Ditën e martë priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Ato do të jenë kryesisht të karakterit lokal.

Temperaturat

martën">martën temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 23 °C

në vendet e ulëta: 12 /22 °C

në vendet malore: 9 / 15 °C

Era

martën">martën era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, kryesisht në bregdet.
Shtuar më 22/04/2019, ora 23:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori