Të hutuar pas Botërorit, Sonila Meço bën thirrje për vigjilencë
Ndërkohë që oponioni publik zien nga emocionet për Botërorin gazetarja Sonila Meço rikthen në vëmendje një "problem edhe më të madh".

Ajo i këshillon të gjithë që të kenë vëmendjen dhe të kenë kujdes nga hapat që mund të marret duke paralajmëruar veprime të fshehta.

"Vigjilencë maksimale, se PPP-të nuk shohin Botëror, madje funksionojnë me intensitet më të lartë kur gjindja nuk e ka mendjen.

Të bëjmë apelin e objekteve kategori trashëgimi kulturore, para e pas çdo ndeshjeje.

Të bëjmë apelin e pronave publike, para e pas çdo 90 minutëshi.
Dhe mbi të gjitha kujdes me memorien, që deri në finale mos jetë ngritur ndonjë kullë e re dhe të na ngjajë si ekzistente.

Por sidomos kujdes me publicitetin para, përgjatë e pas ndeshjeve se mirë që mund të mbetemi pa trashëgimi kulturore, prona publike e të shushatur ndanë kullave, po mund të mos kemi shans as të bëjmë xhiro në shkallët lëvizëse se i kemi lënë të tëra nëpër baste.

Kujdes! Virusi është i egër dhe godet kur nuk e ke mendjen...por kujdeset të të zërë me lezet edhe kur e ke. Në Botëror mandej është në habitatin e vet natyral, mes dalldisë kolektive. Kujdes!!!!"- shkruan Meco. /albeu.com/
Shtuar më 17/06/2018, ora 23:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori