Të hënën në Bruksel mund të paraqitet platforma e BE-së për Kosovën
Albeu.com
Komisioni Evropian dhe përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme Havier Solana, po përgatisin një raport për takimin e shefave të diplomacive të BE-së. Në këtë takim që do të mbahet të hënën e ardhshme mund të prezantohet platforma e Brukselit për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.
Siç dihet administrata amerikane tashmë e ka paraqitur strategjinë e saj për zgjidhjen e çështjes së Kosovës në një prezantim që e bëri të mërkurën nënsekretari i Shtetit Nikolas Bërns para një komiteti të Kongresit. qik
Shtuar më 22/05/2005, ora 16:46
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori