Të gjithë u tallën por Macron i kërkoi një palë atlete si të tijat Ramës
Atelete e Edi |Ramës që veshi në Samitin e Tirestes u bënë shumë të fasmhme kudo dhe sigurisht shkaktuan shumë polemika dh sikutime nëse ishte gjëja e duhur për tu bërë apo jo.

U tha se atletet e tij i bënë shumë përshtypje kancelares gjermane Angela Merkel por në fakt, ai që mbeti me mbresa ishte Emmanuel Macron, i cili i ka kërkuar Ramës një palë të tilla.

I ftuar në “Tek Unë” me Arjola Shehun, Edi Rama tregoi se gjatë takimit me udhëheqësit botërorë në Trieste, Macron e kishte komplimentuar për atletet dhe i kishte kërkuar një palë si ato.

“Do t’ju zbuloj një sekret të vogël, meqë është hera e parë që vij në emisionin tuaj. Presidentit të Francës i çova një palë atlete meqë i pëlqyen shumë atletet e mia dhe më tha:

“Dua edhe unë një palë si këto.”, tregoi Rama në “IN Tv”, ‘“Do këto”, i thashë, “apo një palë si këto?”. “Jo, si këto”, më tha, “Sepse këto s’më bëjnë”.

Kështu Rama bëri ç'bëri dhe ia gjeti atletet Macron-it në nurim e tij që ishte 44.

“I çova një palë si atletet e mia dhe ai u gëzua”-është shprehur Rama. /albeu.com/
Shtuar më 29/07/2017, ora 16:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori