Të gjithë emrat VIP, kush do të pyetet për Tahirin?
Pëlqej
Komisioni Hetimor për çështjen Tahiri ka përcaktuar tashmë edhe emrat që do të merren në pyetje gjatë ditëve në vijim.

Bëhet fjalë për emra VIP, si kryeministri Rana, disa ministra dhe drejtues policie, të cilët duhet të dëshmojnë para komisionit sipas deputetit të PD, Edi Paloka.

Gjatë mbledhjes deputetët e Partisë Socialiste kërkuan kohë për ta parë planin paraprak të hetimit dhe të shtojnë gjëra të tjera që duhet të hetohen.

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu tha se duhet të hetohet fenomeni për lëndët narkotike, jo individi.

Emrat që do të pyeten

Edi Rama

Fatmir Xhafaj

Sajmir Tahiri

Visho Ajazi Lika

Haki Cako

Ardi Veliu

Helidon Bendo

Drejtorët dhe ish drejtorët e Policisë në 12 qarqet e vendit

Besim Hajdarmataj

Etilda Gjonaj

Arqile Koca

Rovena Gashi

Odeta Thengjilli

Drejtori i Burgut 313

Drejtorët e Policisë në pikat e kalimit kufitar

Drejtorët e Portit të Durrësit dhe Vlorës

Dritan Zagani
Shtuar më 26/03/2018, ora 14:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori