Taullai i "Bandës së Durrësit" ekstradohet nga Kosova në Shqipëri, vrau Klodian Saliun dhe Vajdin Lamajn
I njohur si pjesëtar i Bandës së Durrësit, Indrit Taullai është ekstraduar nga Kosova në Shqipëri. Policia bën me dije se 46-vjeçari është një ndër tre shqiptarët e ekstraduar gjatë orëve të fundit nga jashtë për në vendin tonë.

Taullai akuzohet për vrasjen e Klodian Saliut dhe Vajdin Lamajt në bashkëpunim me anëtarë të tjerë të bandës së Durrësit.

Bashkë më Taullain janë ekstraduar edhe Gjergji Çollaku nga Gjermania si dhe Ahmet Isufaj, i cili është dërguar nga Shqipëria në Kosovë.

Ndaj Çollakut është dhënë masa e sigurisë “arrest me burg” për veprat penale “Trafikimi i narkotikëve”, “Grupi i strukturuar kriminal” dhe “Kryerja e veprave penale nga grupi i strukturuar kriminal”, kurse Isufaj është ekstraduar në Kosovë me qëllim ekzekutimin e masës së sigurimit “Arrest në burg” të vendosur nga Gjykata Themelore Prishtinë, për veprat penale “Krim i organizuar ” dhe “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve”.

Shtuar më 15/01/2021, ora 12:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori